Opublikowano

A może komoda kąpielowa?

wanienka dla dziecka

Czy wanienka jest zakupem niezbędnym? W zasadzie nie, wprawny rodzic obędzie się przy kąpieli bez wanienki, jednak wydatek, jaki poniesiemy w związku z zakupem najbardziej zwyczajnej, plastikowej wanienki jest bardzo niewielki w stosunku do komfortu, jaki dzięki kąpieli maluszka w wanience zyskujemy.

Kiedy powstały wanienki?

Wanienki dziecięce wymyślono wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców i dzieci. W nie tak znowu odległych czasach, kiedy w powszechnym użyciu były różnego rodzaju balie i miednice, dzieci kąpano po prostu w odpowiedniej wielkości balii. Jednak kiedy powszechne stały się pralki wirnikowe a później automatyczne, domostwa przestały (również ze względu na wielkość i zaludnienie mieszkań z wielkiej płyty) dysponować naczyniami na tyle dużymi, żeby wykąpać w nich maleństwo. I to jest początek dziecinnych wanienek do kąpieli.

Wanienka ze stojakiem czy komoda kąpielowa?

Komoda kąpielowa to mebel, bardzo funkcjonalny i pełniący oprócz funkcji kąpielowej wiele innych. W zależności od konkretnego modelu może wyglądać jak mebel służący do mycia, ale również jak klasyczna komoda nie wyróżniająca się spośród pozostałych mebli, dzięki czemu w prosty sposób wkomponować ją można w umeblowanie sypialni. Jej niewątpliwą zaletą są półki i szafki na akcesoria pozwalające trzymać wszystkie potrzebne przedmioty w jednym miejscu. Komoda kąpielowa wymaga jednak dużo więcej miejsca niż zwykła wanienka dla dziecka (nawet ta ze stojakiem czy przewijakiem) oraz jest ją trudno przestawić, dlatego decydując się na komodę, musimy dobrze przemyśleć wszelkie inne kwestie towarzyszące kąpieli naszego oseska.