Opublikowano

Gra „Milionerzy” to wspaniała rozrywka

milionerzy gra

Gra „Milionerzy” marki TM Toys to ulubiona gra planszowa dorosłych i nastolatków. Zasady gry oparte są na teleturnieju „Milionerzy”, znanym na całym świecie. W Polsce pierwszy odcinek „Milionerów wyemitowano w 1999 roku. Z przerwami teleturniej emitowany jest do dziś przez stację TVN.

Z czego składa się gra planszowa „milionerzy”?

W skład gry milionerzy wchodzi plansza do gry, 660 kart pytanie i odpowiedź, cztery ramki na karty pytań, 20 kart z hasłem: pytanie do przyjaciela lub pytanie do publiczności, 6 pionków do gry, 12 żetonów kół ratunkowych, czeki, 7 kart z ciekawostkami.

Zasady gry

milionerzy gra

Gra „Milionerzy” oparta jest na podobnych zasadach jak teleturniej. Na planszy zaznaczono 12 pytań, na jakie musi odpowiedzieć uczestnik (wybrać właściwą odpowiedź spośród czterech podanych), aby wygrać milion złotych. Są dwa progi gwarantowane: tysiąc złotych po drugim pytaniu i 40 tysięcy po siódmym pytaniu. Jeśli uczestnik gry „Milionerzy” osiągnie ten próg, już podanej sumy nie traci. Może jedynie grać o więcej. Po usłyszeniu każdego pytania gracz podejmuje decyzję, czy gra dalej, czy wycofuje się, zabierając pieniądze, które dotychczas wygrał. Jeśli zaryzykuje i nie odpowie na putanie, zabiera ze sobą jedynie sumę gwarantowaną, jaką osiągnął.

Koła ratunkowe

Podczas gry „Milionerzy” gracze mają możliwość trzykrotnego skorzystania z kół ratunkowych, jakimi są: pytanie do przyjaciela, pół na pół oraz pytanie do publiczności. Każde koło można wykorzystać jeden raz.

Zalety gry „Milionerzy”

Gra poszerza wiedzę uczestników, pytania dotyczą różnych dziedzin. Dzięki grze ćwiczy się koncentrację, umiejętność skupienia uwagi i logiczne myślenie. Mimo że nie gramy o prawdziwe pieniądze, jest to wspaniały sposób na wspólne spędzenie czasu i rozwój relacji rodzinnych bądź przyjacielskich.