Opublikowano

Co można powiedzieć o klockach LEGO?

Klocki LEGO są jedną z najbardziej rozpoznawalnych zabawek dostępnych na rynku już od naprawdę wielu lat. Praktycznie każda osoba pamięta je ze swojego dzieciństwa. Prostota, ale zarazem pomysłowość tych zabawek, doprowadziła tę duńską do ogromnego sukcesu rynkowego. Dzisiaj w sklepach znaleźć można już modele klocków dla wszystkich – zarówno chłopców, jak i dziewczynek.

Rodzaje klocków LEGO

Ten rozdział mógłby nie mieć właściwie końca, gdyż rodzajów tych klocków powstała już niezliczona liczba, a wciąż wymyślane i produkowane są coraz to nowsze modele. Kategorii tematycznych, wokół których koncentrują się poszczególne zestawy, jest niezwykle wiele i każdy może znaleźć wśród nich coś dla siebie. Tradycyjne klocki stanowiły po prostu zestawy elementów, które należało złożyć według przygotowanej przez producenta instrukcji.

Wraz z rozwojem technologii, na rynku pojawiło się jednak wiele odmian i urozmaiceń. Jednym z ciekawszych przykładów jest seria, która zawierała w sobie elementy w postaci kół zębatych, detektorów ruchu, dźwięku i światła i małego komputerka, w pamięci którego można było umieścić stworzony własnoręcznie program. Stworzyło to niezwykłe pole do popisu dla ludzi kreatywnych i sprawiło, że klocki LEGO przestały być prostą zabawką dla dzieci, a stały się produktem skierowanym również do osób dorosłych.

Korzyści płynące ze składania klocków

Układanie tych niezwykłych klocków jest przede wszystkim wspaniałą zabawą dla wszystkich. Bawić się nimi mogą całe rodziny. Oprócz radości z zabawy, jakiej dostarczają, są one również doskonałym treningiem dla pomysłowości i kreatywności. Nawet z pozornie prostego zestawu, zawierającego względnie niewiele elementów, można wyczarować najróżniejsze konstrukcje, które zapewne nawet producentom nie przyszłyby do głowy.  Pobudzanie wyobraźni jest szczególnie korzystne w przypadku dzieci, więc takie klocki LEGO są dla nich świetnych prezentem na przykład na urodziny. Uczy to je również cierpliwości, gdyż nie zawsze od razu wiadomo, jak połączyć ze sobą poszczególne elementy.