Opublikowano

Poduszki minky – czym się wyróżniają?

poduszki minky

Poduszki minky znajdują uznanie zarówno wśród rodziców, jak i dzieci. Wszystko za sprawą miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału, który przypomina polar lub plusz. Dodatkowo cechuje się ważnymi dla zdrowia i komfortu właściwościami, a także atrakcyjną warstwą wizualną. Z jednej strony poduszka minky posiada wyraźnie wytłoczone kropki, które jeszcze lepiej oddziałują na zmysły dziecka.

Poduszki minky – charakterystyka materiału

Materiał minky wykazuje właściwości oddychające, a przy tym szybko schnie. Gwarantuje optymalną izolację termiczną, dzięki czemu sprawdza się zarówno w ciepłym okresie letnim, jak i w chłodniejsze dni zimowe. Kolejną jego zaletą jest także trwałość oraz wytrzymałość. Nie powoduje podrażnień ani innych reakcji alergicznych. Co więcej, dostępny jest w wielu ciekawych wariantach kolorystycznych i wzorach, a także rozmiarach. Oprócz małych poduszek o wymiarach 20 x 30 cm, dostępne są także duże przytulanki w rozmiarach 70 x 80 cm.

Dwustronne poduszki dla dzieci

poduszki minky

Ręcznie szyte poduszeczki minky wyróżniają się dwustronnością. Z jednej strony zostały wykonane z bawełny, natomiast z drugiej z minky. Ich wypełnienie stanowi sprężysta włóknina silikonowa, która zachowuje swój kształt pod wpływem ciężaru dziecka. Ich kolejną zaletą jest łatwość pielęgnacji. Mimo wielokrotnego prania zachowują swój kolor i kształt. Świetnie nadają się jako prezent dla niemowlaka, jak i starszego dziecka. Za każdym razem należy jednak dopasować ich kolor, kształt oraz rozmiar do potrzeb malucha. W ofercie dostępne są zarówno poduszki minky dla niemowląt, jak i dzieci w wieku przedszkolnym. Co więcej, można je wykorzystywać w różnych sytuacjach. Po pierwsze jako klasyczną poduszkę do łóżeczka, ale także jako element wyposażenia wózka czy praktyczny dodatek podczas podróży czy pikniku.