Opublikowano

Dla jakiego dziecka będą odpowiednie puzzle piankowe?

Każdy dobrze wie, że puzzle to świetna opcja dla każdego dziecka. Można się na nie zdecydować nawet w przypadku najmłodszych. Chociaż noworodek nie będzie jeszcze w stanie niczego ułożyć z puzzli, to przy ich użyciu można stworzyć matę dla dziecka. Będzie to świetne miejsce do zabawy i nie tylko. W przypadku puzzli piankowych można mówić o licznych zaletach i szerokim zastosowaniu. Mogą one pomóc nawet w nauce kolorów, liczb, liter. Są całkowicie bezpieczne i przyjemne w dotyku, więc warto się nimi zainteresować.

Kiedy warto sięgnąć po puzzle piankowe?

Maty piankowe są polecane już w przypadku noworodków, można kłaść na nich bezpiecznie maluszka na brzuchu, co jest dla nich najbardziej wskazane. Zwykle około czwartego miesiąca życia dzieci zaczynają pełzać i podejmują próby raczkowania. W przypadku puzzli piankowych https://tantis.pl/puzzle-piankowe-maty-c5551 wiek nie ma tak naprawdę żadnego znaczenia, są one uniwersalne i przydadzą się w wielu sytuacjach. Warto mieć oczywiście na uwadze informacje widniejące na opakowaniu produktu, producenci określają, od którego miesiąca lub roku życia można go używać. Kupując zestaw dla małych dzieci, należy unikać tych mających małe elementy. Zawsze istnieje ryzyko, że dziecko weźmie je do buzi i połknie lub nawet zakrztusi się nimi.

Mata ułożona z puzzli piankowych izoluje od zimnej podłogi, zapewniając komfort termiczny. W późniejszych latach życia stanie się zabawką. Dziecko zacznie układać różne kształty z puzzli, wyciągać poszczególne elementy, dopasowywać do siebie. Ciekawą opcją są puzzle z nadrukiem liter, cyfr, różnymi obrazkami. Będą nie tylko wzbudzać większe zainteresowanie, ale też wspierać naukę. Jak widać niepozorna mata piankowa może pełnić też funkcję edukacyjną. Rodzice chętnie po nią sięgają ze względu na to, że zapewnia stabilne podłoże, amortyzuje upadki, chroni przed ślizganiem, szybko się zwija, można zabrać ją ze sobą do ogrodu czy spakować do samochodu. Istotne jest to, aby kupować puzzle ze sprawdzonego źródła, renomowanej marki. Tanie produkty bez opisu składu są bardzo podejrzane, mogą zawierać szkodliwe substancje.